sobota 26. května 2012

Letos opáleně prosím...

Každý rok si říkám, že s prvními slunečními paprsky vystrčím někde za domem své bílé tělo a už od května budu všechny provokovat sexy opálenou pokožkou. Nikdy to nestihnu - kvůli zkouškovému i práci. Letní počasí je tu a s ním období kraťásků, sukní, šatů.... a mých bílých nohou. Zachraňuju to samoopalovacími krémy a protože jsem jich už pár vyzkoušela, tak vám o nich něco povím. Možná mám citlivý nos, ale samoopalovací krémy smrdí. Všechny. Některé víc, některé míň, ale ještě jsem nepotkala žádný, který by byl absolutně bez zápachu - i když si ostatní se mnou nesouhlasili. To co v samoopalovacích přípravcích zapáchá jsou totiž oxidy - látka, která způsobuje opálení.Samoopalováky můžete mít dvojího druhu - koncentrované spreje, krémy a gely, které musíte velmi svědomitě a opatrně nanášet. Jejich účinek je totiž silný a při špatné aplikaci máte oranžové fleky a šmouhy. Pak existují tělová mléka v nichž je více nebo méně samoopalovacího přípravku. Bronzové nohy vás sice nečekají hned po první použití, ale až po pár dnech natírání - zase se vyhnete flekům, protože nanést musíte pár vrstev, než je něco vidět. A teď už jdeme na konkrétní případy....

1.) Loreal Nutribronze -tělové mléko - (cena 189 Kč)

Tělové mléko s malou kapkou samoopalováku. Obsahuje drobné, jemné oku téměř nepatrné třpytky, po aplikaci voní jemně a nevtíravě. Po pár hodinách už velmi mírně cítím typickou vůni samoopalovacího přípravku, ale opravdu velmi velmi mírně... samoopalovací látky tam totiž fakt není moc. Chce to pár dní natírání, než trošičku zhnědnete. Oranžového odstínu se ale bát nemusíte a výhodou je, že fleky díky slabšímu účinku nehrozí ani po prvním ani po druhém natření. Můj oblíbený přípravek - jen se mi nelíbí, že kůže po aplikaci trochu lepí. Bod za to, že když to vydržíte, je pokožka den na to perfektně hydratovaná.Verdikt:   (4/5)

2. Yves Rocher -samoopalovací sprej - (cena okolo 200 Kč)

Nejsem si jistá, jestli Yves Rocher dál tenhle sprej vyrábí, dívala jsem se, že teď nabízí variantu v trochu jiném obalu, ale mám podezření, že jediné co se změnilo je obal. Jak vidíte na fotce - přípravek jsem skoro celý vypotřebovala. Zklamu vás ale - není to tím, že by byl tak super, ale jsem prostě šetřivá a bylo mi líto ho vyhodit. Sprej smrdí. Smrdí dost, tak hodně, že když jsem si ho aplikovala ráno, cítila jsem ho při jízdě v tramvají víc, než svůj parfém. Na druhou stranu velmi obstojně barví - a naštěstí ne do oranžova. Je to koncentrovaný přípravek a na aplikaci musíte fakt opatrně. Voda má nemastnou konzistenci, takže se určitě hodinu před tím natřete mlékem, protože jinak se trošku hůř roztírá a vstřebává.Verdikt:  (2/5)


3.) Astrid - samoopalovací mléko (okolo 80 Kč)

Můj první samoopalovák vůbec. A chválit moc nemůžu. Barví tak středně ale bohužel do oranžova. A páchne taky moc. Ráda bych ho za něco pochválila, aby mu z toho nebylo smutno, ale nějak nemůžu nic najít. Pokožka po něm chytá rychle - už po dvou dnech. Asi tak.Verdikt: (1/5)


4.) Nivea Summer beauty - samoopalovací mléko

Tak tenhle krém už asi (naštěstí?) nikde moc nekoupíte. Nivea přišla s jinou řadou, po špatné zkušenosti s tímhle ji ale neplánuji testovat. Samoopalovací mléko bylo ve dvou variantách - slabší a silnější. Typický zápach samoopalovacího krému je v tomhle případě trochu moc silný na to, jak slabý účinek má. Konzistence je taková řidší. Za mě prostě ne.Verdikt:  (2/5)Tipy jak na to 

Ať už se chystáte použít koncentrovaný samoopalovák nebo nějaké slabší mléko - nezapomeňte na základní pravidla. Jedině tak se vyhnete flekům.

1.) Peeling

Tělo si před použitím samoopalovacího přípravku vydrhněte peelingem. Je třeba se zbavit staré suché kůže, aby se přípravek rovnoměrně vsákl.

2.) Hydratace

Každý má na těle sušší a mastnější zóny. Ty je třeba sjednotit hydratačním tělovým mlékem. Jinak budou sušší místa natřená samoopalovákem tmavší než ostatní - víc se totiž vstřebá a vsákne. A fleky jsou na světě.

(P.S. Já si šetřím práci a oba kroky zvládnu najednou díky peelingové hydratační kostce Buffy od Lushe o které jsem psala tady.)

3.) Svědomité natírání

Více je v tomhle případě opravdu více. Samoopalovákem nešetřete a aplikujte ho dost, abyste ho mohly rozetřít po celém těle ve stejné vrstvě.

4.) Pozor na ruce

Poslední rada je nad zlato. Pozor ať vám samoopalovák nezaleze za nehty, jinak je budete mít za pár hodin žluté jak bezdomovec. Po aplikaci si radši hned opláchněte dlaně. Ale neumývejte si celé ruce. Jinak si samoopalovák smyjete a pokožka ztmavne jenom po zápěstí. Vypadá to bohužel jako velmi legrační rukávky a trvá pár dní to spravit... :)


Máte s nějakým samoopalovákem pozitivní zkušenosti? Poraďte!

4 komentáře:

 1. Astrid jsem po roce znovu vytáhla a musím říct, že patří mezi moje nejoblíbenjěší samoopalováky. Smrdí (na mně) málo. Niveu jsem kdysi měla a koupila bych si ji zas. Na ten Loreal jsem už párkrát koukala, mohl by být fajn přes zimu...

  OdpovědětVymazat
 2. Nj asi mám moc citlivý frňáček :) Ten Loreal je treba oproti Astridu na moji kuzi citit minimalne...

  OdpovědětVymazat
 3. Samoopalovák mám doma, nic moc. Musím sehnat nějaký lepší :))

  Bižu a jiné věci levně :)
  http://www.votocvohoz.cz/uzivatele/23050-piglatko

  OdpovědětVymazat
 4. Od Loreal určite vyskúšam... O opalovákoch som dávno rozmýšľala. Niekdy, keď sa kúpem a ležím na lehátku nafukovacom v bazéne, tak sa vždy tak opálim... Ale keď sa idem opaľovať ani za Boha! :D No vyskúšam teda asi ten Loreal :) Inak krásny blog, rada budem tvojím followerom :)

  Tess with Love

  someone-like-fashion.blogspot.com

  OdpovědětVymazat